Femme De Couleur

Woman of colour

Femme De Couleur

Woman of colour

پیام های کوتاه
  • ۲۳ اسفند ۹۵ , ۰۲:۴۱
    I Wonder

سکانس تماسی از بیان

شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۰۵ ب.ظ
بله :)  امروز از بیان باهام تماس گرفتن :) و خوب اولین سوالی که ازم کردند این بود که من حرف بیان رو باور دارم یا کمیته ی فیلترینگ رو؟ :دی بهم قول دادن که کمکم کنن که وبلاگم رفع فیلترینگ و مسدود سازی بشه و همینطورم کمی دلخور بودند که ما اینچنین دچار غلیان احساسات شدیم :دی

این متنی هست که بعدش برام ایمیل کردند :

"توکای عزیز

اگر کمیته فیلترینگ به شما اعلام کرده است که دستور فیلتر وبلاگ شما را نداده و این بیان بوده است که دست به این کار زده است، قطعا عمدا یا سهوا اشتباه کرده و غیرمسئولانه رفتار کرده است!

متاسفانه کمیته فیلترینگ بسیار بد، بی دقت، بی نظم، پراشتباه و ظالمانه و غیرمسئولانه رفتار می کند.

بیان تاکنون سه بار سعی کرده است از اجرای دستورات اشتباه و ظالمانه کمیته فیلترینگ سرباز زند که دوبار اخیر آن، منجر به قطع کردن تمامی سرویس های شرکت بیان شده است. یعنی کمیته فیلترینگ، به خاطر اینکه شرکت بیان حاظر نشده بود  یک وبلاگ کاملا قانونی و سالم را فیلتر کند، به دیتا سنتر دستور داد تا کابل کلیه خدمات شرکت بیان را قطع کند و برای چنیدن ساعت، صدها هزار کاربر بیان و میلیونها بازدیدکننده بیان از فعالیت محروم شدند!

درحالی که شرکت های خارجی همچنان به تحقیر مدیران دولتی کشورمان مشغولند و آزادانه به قوانین ایران دهن کجی می کنند، شرکت بیان به خاطر عمل به قانون با شدید ترین مجازات ها و رفتارهای غیرمعقول مدیران دولتی مواجه می شود.

طبیعی است که در چنین وضعیتی ما چاره ای جز اجرای دستورات کمیته فیلترینگ، حتی دستورات اشتباه و ظالمانه را نداریم اما باز هم سعی می کنیم تا کاربران را برای فرایند رفع فیلتر راهنمایی کنیم که خوشبختانه در اکثر موارد نیز موفق بوده ایم و فیلتر وبلاگ ها پس از حداکثر چند هفته برطرف شده است.

اما قبل از ادامه بحث توجه به چند نکته ضروری است:

بحث فیلترینگ کاملا از بحث حریم خصوصی و اطلاعات کاربران جدا است. متاسفانه و خوشبختانه کماکان شرکت بیان تقریبا تنها شرکتی است که از حریم خصوصی کاربران خود با تمام توان دفاع می کند و درخواست های غیرقانونی نهادهای قانونی را با استناد به قانون بی پاسخ می گذارد.

همانگونه که فیلترینگ فله ای بد است، قضاوت عجولانه نیز بد است و از شما که اهل قلم هستید انتظار بسیار بیشتری داشتیم.**

وضعیت فیلترینگ امروز در ایران به گونه ایست که هر فردی به دلیل حسادت، رقابت، عقده، شیطنت و یا هر دلیل دیگری برای ضربه زدن به یک وبلاگ نویس و یا یک سرویس دهنده، به راحتی می تواند با یک گزارش ساده که به درستی نیز بررسی نمی شود، موفق به گرفتن حکم فیلتر شود! ما با اصل فیلترینگ مخالف نیستیم و خود ما هم اگر با یک وبلاگ مستهجن یا قانون شکن مواجه شویم بدون دستور فیلترینگ نیز بر اساس توافقنامه کاربری، اقدام به مسدود سازی وبلاگ متخلف می کنیم اما خوشبختانه این مسایل در بلاگ بیان بسیار به ندرت رخ می دهد.

به بحث اصلی برگردیم، آیا باید به چنین وضعیت نابسامانی در کمیته فیلترینگ رضایت داد؟! مسلما خیر.

 

حرکت های جمعی در چارچوب قانون و استفاده از ابزارهای اطلاع رسانی جمعی بهترین راه برای تثبیت حقوق شهروندی است. ادامه این وضعیت منجر به ناامیدی وبلاگ نویسان به عنوان فرهیخته ترین قشر حاضر در فضای مجازی و نابودی سرویس دهندگان حرفه ای و قانونمدار ایرانی در برابر رقبای خارجی و رقبای داخلی بی تفاوت نسبت به حقوق کاربر خواهد شد.

در صورتی که گروه یا انجمنی برای دفاع از حقوق کاربران اینترنت شکل بگیرد، قطعا واحد حقوقی شرکت بیان نهایت حمایت و هدایت لازم برای پیگیری حقوقی این قبیل مشکلات از طریق مجاری قانونی را به عمل خواهد آورد."


به انضمام این عکس و این عکس که ضمیمه کرده بودند.


**الان و واقعا، بله می تونم بگم که خوب من قضاوت عجولانه کردم و از محضر بیان معذرت می خوام :)) ولی خوب بیان هم کمی اگه حق بده به من، من تقریبا چند روزی صبر کردم و منتظر بودم تا شاید بیان از طریق ایمیل و یا تماس، بهم تقریبا همچین حرف هایی رو بزنه ،در حالیکه خبری نشد و فیلترینگ هم همچون چیزی رو بعد از ثبت وبلاگم در سایتش بهم گفته بود!! و ناراحتی عمیقی هم داشتم!!
اما چیزی که هست اینه که ما بلاگرها واقعا نه قدرنشناسیم و نه نمک نشناس!! می خوام بگم ما تحت عنوان بلاگر تنها چیزی که داریم وبلاگمون، آرشیومون و خاطراتمون و از همه مهم تر کامنت هامونه :) حس و حقی که تا به حال هیچ کس خیلی جدیش نگرفته:(
من به عنوان کسی که باعث این غلیان احساسات بود :دی از مسئولانه برخورد کردن بیان اول تشکر و بعد هم معذرت خواهی می کنم بابت همون غلیانات :)
و به بیان اطمینان می دم که حماقت های بی پایان عملا نوک پیکانش به سمت مسئول این حماقته و اصلا و به هیچ وجه نه اینکه به سمتی باشه که مسئولانه داره برخورد می کنه :دی
ولی خودمونیم ها اگه این غلیان احساسات به وجود نیومده بود، جواب منو می دادین یا نه؟ :دی
به هر حال بیان بهم قول داد که کمک می کنن تا وبلاگم برگرده :) و همینطور خواستن ....بند آخر صحبت هاشون خواسته اشون رو گفتن!! از جانب خودشون بخونید یک بار دیگه :)
راجع به همکاری هم من مطمئنم که اگه شرایط و ریز جزییات طریقه ی همکاری و هدف از همکاری برای ما بلاگرها مشخص باشه و بدونیم که قراره چکاری انجام بدیم و چه کاری ازمون برمیاد، خیلی ها هستن که حاضر به همکاری باشن تا این طریقه ی فیلترینگ مزخرف و احمقانه برای هیچ کسی اتفتاق نیفته و همینطور تلاش برای داشتن امنیت نوشتاری که کمترین حقیه که ما به عنوان یه بلاگر باید داشته باشیم، به حق مسلممون تبدیل بشه.

و در آخر ممنونم بیان و بی صبرانه منتظر برگشت وبلاگم هستم:) و مطمئن باش ما بلاگرها ازون دسته ای هستیم که اگه کسی یه قدم به سمت ما برداره، ما ده قدم به سمتش برمی داریم :))

۹۵/۰۵/۲۳
تو کا

نظرات  (۲۲)

۲۳ مرداد ۹۵ ، ۲۰:۱۵ آناهــیــ ـــتا
بیان جان، رسانه ی اهل قلم، حاضر اینشکلی ه :/

ولی من با تو موافقم. تو به عنوان کسی ک چیزی ک دوست داشتی رو بدون هیچ دلیلی ازت گرفتن و هیچکسی هم پاسخگو نبوده حق داشتی واکنش نشون بدی. 
و قضاوت بعد چند روز هم خیلی عجولانه بنظر نمیادا. اگر بهت میگفتن که دارن روش کار میکنن باز یه توجیهی داشت
پاسخ:
:))ر بله بیان با شما هستن!!

خوبه با من موافقی :دی
حس خروس قندی و هندونه زیر بغل و اینا بهم داست:|


ایشالا وبلاگت برگرده و دیگه وبلاگ هیچکس الکی فیلتر نشه(:
پاسخ:
نه دیگه قول دادن و مطمئنا قول محکمم هست :دی

ایشالا :)
وای بی بغلم توکاااا میخواستم منم ازون پستا بزارمااا :))
پاسخ:
بی بغلمممممم :)))
اصن ما بلاگرا علاوه بر حمایت قانونی و تشکل و اینا، تو مجلس نماینده هم باید داشته باشیم.

والا
پاسخ:
والا به خدا :))
اصلا اعتراض کردن و قضاوت کردن هم حق مسلم ماست:|
 کجاست اون پرچم من؟!:|
پاسخ:
یکی بده این پرچم صبا روووو :دی
اووووم... راضی‌ام از پیگیری و نتیجه؛ البته من به عنوان آغازگر این غلیانات (!) بر خودم لازم می‌دونم یه توضیحی بدم:
من هیچ کجای اون پست کلمه‌ای از «بیان» نام نبردم و حتی به بقیه سرویسای وبلاگی (که اتفاقاً همه زخم خورده یکی‌شون هم هستیم) کاری نداشتم و چیزی فراتر و بزرگ‌تر رو مد نظرم قرار دادم و تیغ حرفام سمت اون بود و راستش انتظار هم نداشتم موج اعتراضات از سمت کارگروه فیلترینگ سمت «بیان» بچرخه و حتی کار به پیشنهاد تحریمش و مهاجرت هم بکشه، این یک؛ دومین نکته هم این‌که از حق نباید بگذریم که درسته فیلتر ظالمانه علیه شما اعمال شد اما خودشون به این موضوع واقف بودن و همین که الان پیگیر شدن و قول همکاری دادن خیلی خوبه، درسته یه بخشی‌اش به خاطر اعتراضات ما بود اما ما قبلاً تجربه مشابهی رو راجع به بلاگفا داشتیم که در نهایت خودمون خسته شدیم و وبلاگ‌نویس قربانی هم بی‌خیال شد ولی دریغ از ذره‌ای توجه از جانب حضرات؛ سومین موضوع این‌که اگه دلخوری‌ای پیش اومده عذرخواهی می‌کنیم و توقع داریم که مسئولان «بیان» علت این عصبانیت و حساس شدن رو درک کنن، ما هنوز زخم بلاگفا رو فراموش نکردیم، آستانه تحملمون اندازه کافی پایین اومده که دیگه تحمل ناامنی رو نداشته باشیم، خودشون هم جای ما بودن همین جوری واکنش نشون می‌دادن؛
موفق باشی توکا جان...
پاسخ:
بله عرایض شما هم کاملا متین :)
توکای عزیز متاسفانه هم مریض بودم هم نبودم کلا در وبلاگم اما از وبلاگ دوستان متوجه فیلتر شدنت شدم الان که وب خودت اومدم و دیدم اینو گذاشتی و بیان پاسخ داده هم برای خودت خوشحال شدم هم برای اینکه یکبار دیگه دلم به بیان گرم شد و اهمیتی که به کاربر میده درست برخلاف اون علیرضا شیرازی بوق که کاربر براش هیچ اهمیتی نداشت، من این جواب دادن های بیان رو خیلی دوست دارم و خیلی برام محترمه، خودمم هربار کامنت گذاشتم جواب دادن.
من وبلاگت رو دنبال نمیکردم اما خب با خودت آشنایی داشتم و واقعا حرف دوستان رو قبول دارم که شما دختر با اخلاق و سنجیده ای هستی مخصوصا بعد از دعوایی که باهم داشتیم ، مطمئنم نوشته هاتم عین شخصیتت بود ، برای همون خوشحالم که زمانی اومدم وبت که حداقل بیان خبر دلخوش کننده ای بهت داده.
و امیدوارم به وبلاگ خودت برگردی و دوستانت رو خوشحال تر کنی.

پاسخ:
خدا بد نده بیست و دو جان!!
آررررره خیلی مزه میده اینطوری و اینقدر پاسخگوی آدم باشن وقتی اتفاقا ناراحت و درمونده هم هستی :)
لطف داری جانم ^_^
منم امیدوارم تو هم دوباره وبلاگتو سرپا کنی :)
۲۳ مرداد ۹۵ ، ۲۱:۰۴ هولدن کالفیلد
ربطی نداره، ما به بیان مگه اعتراض کردیم؟ ما به فیلترینگ اعتراض کردیم!
پاسخ:
آره منم گفتم نوک این پیکان حماقت فقط به سمت کساییه که همیشه بی مسئولیت برخورد کردن!!
۲۳ مرداد ۹۵ ، ۲۱:۱۰ .: جیرجیرک :.
ممنون از بیان که با یه توضیح منطقی و مسئولانه خاطر ما رو کمی آسوده کرد. و فکر می کنم خودشون هم درک کنند برای مایی که تجربه های ناخوشایندی رو توی زمینه ی از دست دادن وبلاگ و آرشیو داشتیم اینچنین واکنش هایی چندان هم غیرمنطقی نباشه و بتونن کمی هم حق رو به ما بدن. 
به امید اجرایی شدن این رسیدگی ها و قلم زدنت توی tooka-tooka :)
پاسخ:
منم بی صبرانه منتظرم :)
۲۳ مرداد ۹۵ ، ۲۱:۱۶ آقاگل ‌‌‌‌
خوشحالم که جوابتون رو دادن. و امیدوارم به زودی شاهد رفع فیلتر وبلاگتون باشیم. 
:)

پاسخ:
منم امیدوااااااااااارم :)
۲۳ مرداد ۹۵ ، ۲۱:۵۶ هانیه شالباف
عجـب بیانِ مؤدب و خوبی داریم ما :)
یه‌ذره بلاگفا یاد بگیره !

امیدوارم مسئولین فیلترینگ هم همین‌‌قدر با ادب و مسئول باشن!
پاسخ:
بله یاد بگیره هرآنکه باید یاد بگیره!!
:)
۲۳ مرداد ۹۵ ، ۲۲:۰۹ مَهسا هَسدَم ツ.
چه عالی :)

پاسخ:
بله :)
پسر چه بیان خوبه :/
برگشته بودم میهن بلاگاا :/
پاسخ:
دوباره برگرد بیان پس :))
چقدر خوب که پاسخ دادند :) 
من به شخصه حاضرم هر کاری که در توانمه برای  رفع این فیلتر های بی دلیل انجام بدم... 
پاسخ:
این فیلترهای احمقانه و مضحکانه :(
همین که پاسخگو بودن خیلی ارزشمنده. قدر دانیم.
ولی ای کاش اون سرچشمه درست بشه... کاش
پاسخ:
بله ای کاش ....
۲۴ مرداد ۹۵ ، ۰۲:۳۱ سُر. واو. شین
بیان بی‌نقص نیست اما بی‌نقص ترینه! واقعاً قابل احترامه ..
پاسخ:
بله همینطوره :)
بیان خوبه*____*
پاسخ:
اوهوم ^___^
۲۴ مرداد ۹۵ ، ۱۲:۰۹ منتظر اتفاقات خوب
به امید بازگشت وبلاگتون.
پاسخ:
مرسی :)
هرچند کمی دیر اما همین قبول مسئولیت و قول پیگیری که بیان داده هم جای امیدواری داره که حداقل سرویس هایی هستن که کمی به کاربرهاشون اهمیت بدن :)
اون نوک پیکان رو هم که هیچ وقت نمیذارن به هدف بخوره و مسیرشو عوض میکنن همیشه خدا :///
پاسخ:
بله این پیگیری و اهمیتشون تا به حال در هیچ سرویسی سابقه نداشته :)
او مای گاد توکا :-||||||||||||||

چه خبر بوده اینجا، فیلتر شدی؟ :-|||||||||||||| شبیه اصحاب کهف شدم که تازه از خواب بیدار شده باشن :-|

دیدم آدرس جدید برایم گذاشتی، فکر کردم شاید خواستی نو آوری کنی :)))))))))

ای وای، وبلاگ توکا را کی بسته آخه؟

برم همه شون رو له و لورده کنم :-(
پاسخ:
ای بابا نوآوری کوجا بوده :/
هیچی دیگه یکی از خواب پاشده حس کرده از وبلاگ من خوشش نمیاد رفته ریپورت کرده بعدم بوووممم :|
دم بیان گرم خوشمان آمد
پاسخ:
بلی :)
من واقعا از وضع موجود در فیلترینگ ایران متاسفم :/

میگم بیان تو نامه اش غلط املایی داره :||| اخه حاظر!؟؟؟؟!!!! حاظر 
پاسخ:
منم متاسفم-_-

نچ نچ نچ بیان:))))

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی